Aylık arşivler: Nisan 2018

Uygun Elektronik Sigara Modelleri

Sigara hem sağlık açısından hem de ekonomik açıdan oldukça zararlıdır. Bugün bir çok doktor sigaranın vücudun farklı bölgelerinde yaptığı hasarları bangır bangır televizyon ekranından söylüyor. Sigara bir bağımlılıktır. Bırakmak için ciddi bir irade ve sabır gerekir. Vücut sigara ile birlikte nikotine alışmaya başlar. Sigarayı bırakan kişinin vücudunun nikotin dengesi bozulur. Bu bozulmalar kişilerde büyük krizlere neden olur. Bu yüzden sigarayı bırakmak kolay değildir.

Sigarayı bırakma konusunda son günlerin en popüler yöntemi elektronik sigara kullanımıdır. Vücudun nikotin dengesini sağlayarak kişinin zorlanmadan sigara bağımlılığından kurtulmasını sağlıyor. Doğru bir şekilde kullanıldığında kişi sigarayı kısa bir süre içinde unutur ve hayatına devam eder.  Elektronik sigara kullanmak hem sigara bağımlılığından kurtulmanıza hem de değişik aroma ve tatlarla farklı tatlar yaşamanıza neden olacaktır.

Kaliteli elektronik sigara almak sigara bağımlılığından kurtulmak için sitemizde yer alan elektronik sigara çeşitlerine göz atmalısınız.  Kaliteli ve en uygun fiyat garantisi ile size birçok çeşit elektronik sigara çeşidi sunan sitemizde birbirinden farklı aromalı elektronik sigara ve likitlerini bulabilirsiniz.  Kurulduğu günden bu yana arkasında mutlu müşteriler bırakan sitemiz en uygun orijinal elektronik sigaraları size sunmaya devam ediyor. Elektronik sigara konusunda macera aramayın bizi tercih edin. Firma olarak bütün ürünlerimizin arkasındayız. Satış öncesi, satış sırası ve satış sonrası hep sizin yanınızdayız.

Neden Elektronik Sigara Kullanmalıyım

Sigarayı bırakmak mı istiyorsunuz? Kaç kere bırakıp tekrardan sigaranın kollarında kendinizi bulanlardan mısınız? Ne yaptıysanız sigara bağımlılığından kurtulamadınız mı? O halde elektronik sigara ile sorunlarınıza çözüm bulabilir sigaradan tamamen kurtulabilirsiniz. Birbirinden kaliteli elektronik sigara modelleri ile sigarayı bırakmanız için muhteşem elektronik sigaralar geliştirildi. Sigarayı bırakmak zor ve sabırlı bir iştir. Bu konuda en büyük yardımcınız elektronik sigaralar olacaktır.

Neden Elektronik Sigara?

Sigarayı bıraktırma konusunda oldukça etkilidir. Birçok sağlık kuruluşu ve doktor sigarayı bırakma konusunda elektronik sigara kullanımını tavsiye etmektedir. Elektronik sigarayı doğru biçimde kullanırsanız sigaranın vücudunuza verdiği zararın %99 undan kurtulmuş oluyorsunuz. %1 lik kısımda elektronik sigaranın zararıdır. Elektronik sigara tamamen zararsızdır demek yanlış olur. Ama sigara elektronik sigaraya göre 100 kat zararlıdır. Bu anlamda sigaraya göre oldukça sağlıklıdır. Elektronik sigaralarda nikotin miktarını siz ayarlarsınız. Yüksek, düşük ve sıfır nikotinli olmak üzere değişik seviyeleri bulunur. Sigaraya verdiğiniz paranın çok düşük bir miktarı ile elektronik sigaraya sahip olabilir hem sağlığınızı hem de ekonominizi düzene sokmuş olursunuz.

Elektronik sigaralar her bütçeye uygun şekilde tasarlandı. Elektronik sigaranın kalitesinden, likit çeşidine göre fiyatlandırma değişmektedir. Elektronik sigarayı bir defa alıp sürekli likit alacağınız için kaliteli olanı tercih etmelisiniz.  Elektronik sigarayı kamuya açık alanlarda içmeyiniz. Kalp ve akciğer hastalarının yanında tüketmeyin. Hem sigara hem de elektronik sigara içmek oldukça sakıncalıdır.

Elektronik Sigaranın Yapısı

Elektronik Sigara Modelleri ve Çeşitleri

Ülkemizde kullanımı oldukça yaygınlaşan elektronik sigaralar, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin imdadına yetişti. İstek ve kullanım amacına göre değişik modellere sahip olan elektronik sigaralar modern çağın tütünden kurtulma yöntemi olarak anılmaya başlandı. Bugün Dünyanın farklı ülkelerinde bir çok yere ithalatı yapılan elektronik sigaralar çok kısa süre önce ülkemize de ithal edilmeye başlandı. Çok fazla bilgi sahibi olunmaması sebebi ile ön yargılı yaklaşımlar elektronik sigara sektörünün büyümesi önündeki en büyük engel gözüküyor.

Elektronik Sigara Yapısı

Elektronik sigaralar gliserin, aroma ve nikotinden oluşur. Kolay kullanımı ile sigara tiryakileri tarafından kısa sürede sevilmeye başlandı.  Elektronik sigaralar pil, mekanizma ve bunlar arasında bağlantı kuran yapı olmak üzere 3 bölümden oluşur. Mekanizma yapısal olarak likit aroma ve nikotin gibi maddelerin buhar olmasını sağlar. Böylece kişi sigara hissi duymadan sigaraya olan isteği azalır.

Elektronik Sigara Fiyatları ve Piyasa Durumu

Elektronik sigara fiyatları değişkenlik gösterir. Her kesime hitap eden fiyat tarifesinin olduğunu söyleyebiliriz. Herkes bütçesine göre elektronik sigara kullanabilir.  İnternet sektöründe özellikle tütün ürünü satan firmalarda elektronik sigara bulabilirsiniz. Fiyat araştırması yapıp güvenilir sağlam bir yerden almanız tavsiye edilir. Uzun ömürlü bir elektronik sigara için en az 300 lirayı gözden çıkarmanız gerekir. İşin ucuzuna kaçıp merdiven altı firmalardan elektronik sigara almanız tavsiye edilmez. Likitleri içinize çekeceğiniz için sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Elektronik Sigaranın Faydaları Nelerdir?

Elektronik sigara faydalı mıdır? Bu sorunun cevabı eğer sigara kullanan birisi iseniz sigaraya göre bin kat faydalıdır. Hiç sigara kullanmayan birisi olarak sigara mı içeyim elektronik sigara mı derseniz? Hiç başlamamanız ilk tavsiyemizdir. İlla içecekseniz sigara yerine elektronik sigara içmenizi tavsiye deriz.

Elektronik sigaranın normal sigaraya göre faydaları şunlardır:

1- Elektronik sigara içinde bulunan malzeme sayısı normal sigaraya oranla azdır. Kimyasal bakımından elektronik sigara zehirsizdir.

2-  Sigara içen birisi çevreye karbon monoksit yayarken elektronik sigara içen birisi çevreye sadece buhar üfler. Bu yüzden çevreyi kirletmez.

3- Elektronik sigara normal sigaraya göre oldukça ekonomiktir. Aylık en az 300 lira sigaraya para veren birisi elektronik sigara ile bu miktarı 80-100 liraya çekebilir.

4- Sigara kişide baş ağrısına neden olur. Psikolojik yapının bozulmasına kişinin zayıf düşmesine neden olur. Elektronik sigara bu etkilerden uzak kişinin sadece nikotin ihtiyacını karşılar.

5- Birçok yangın sigara yüzünden çıkmıştır. Elektronik sigarada tutuşturma derdi olmadığı için sigara gibi yangına neden olmaz.

6- Cepte kolay taşınması, şık görünümü sigaraya göre daha cazip özellikleridir.

7- Sigara gibi vücudun çeşitli bölgelerini felçe uğratmaz. İçerdiği aromalarla kişiye farklı tatlar tattırır. Sigarayı unutturur.

Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir?

1-Kullanım talimatına uyulmadığında bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilir.

2-Cihazın şarjda aşırı kalması patlamaya ve yangına neden olabilir.

3- Nikotin dengesinin tutturulamaması sigara gibi kişiye aşırı nikotin yükleyebilir.

Elektronik sigaralar güvenli mi

Popülerliği artan elektronik sigara ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi elektronik sigara güvenilir mi? sorusudur. Elektronik sigaraların kamuya açık alanlarda yasaklanması insanların elektronik sigara zararı olduğu için mi açık alanda yasaklandı sorusunu gündeme getirdi.  Sigara içerken yanan tütün dışarıya yüksek miktarda nikotin yayar. Bu nikotin yüksek miktarda bağımlılık yapar. Nikotin kanser riskini arttırırken 4000 yakın zehirle birlikte havaya karışır.

Elektronik sigara kullanımını ve insan vücuduna etkilerini test etmek için Michael elektronik sigara kullanan bir gurup teste tabi tutuldu. Farklı kimyasal seviyelerini öğrenmek adına guruptaki kişilerin salya idrar ve nefes örnekleri alındı. Test sonuçlarına göre elektronik sigara kullanan insanların sigara kullanan insanların aldığı seviyede nikotin aldığı görülmüştür. Bu da nikotin bağımlılığının elektronik sigara kullanımı ile devam edeceği kişilerin sigaradan kopabileceği anlamına geliyor.  Test sonuçlarına göre elektronik sigara kullananlarda sigara kullanan kişilere göre karbon monoksit miktarı oldukça düşük seviyede çıkmıştır.  Karbon monoksit kalp hastalıklarına neden olan bir kimyasaldır. Bu yüzden elektronik sigara kullanan kişiler normal sigara kullananlara göre kalp hastalıklarına yakalanma riski düşmektedir.

Elektronik sigara kullanan kişilerde kimyasal madde miktarı ve seviyesi sigara kullananlara göre oldukça düşük çıkmıştır. Bu da elektronik sigaranın normal sigaraya göre çok zararsız olduğunu göstermektedir. Hiç sigara içmeyen birsine göre % 5 zararlı olan elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyenler için oldukça zararsız bir üründür.

Elektronik Sigarada Yangın Ve Patlama Riski

Elektronik sigaralar bazı durumlarda patlama ve yangın çıkarma risklerine sahiptir. Bu yüzden elektronik sigara kullanmadan önce kullanma talimatının çok iyi okunup anlaşılması gerekir. Cihazın şarj durumunun kullanıma uygun olmaması durumlarında, cihazın şarjda çok uzun süre bekletilmesi durumunda patlama ve yangın çıkma riskleri taşır. O yüzden şarj kontrollü bir biçimde yapılmalı ve cihaz şarjda takılı unutulmaması gerekir. Patlama riskinin artmasının bir diğer nedeni likit kartuş dolumunun sağlıklı bir biçimde yapılmamış olmasından kaynaklanır.

E Likit İçerisinde Neler Vardır?

Likitlerin içinde özlü maddelerin bulunması elektronik sigaraların zararlarını minimum seviyeye indirir. Temel olarak likitler üç bileşenden oluşur. Gliserin, aroma ve nikotinden oluşan elektronik sigaralar bitkisel içeriğe sahip olması bakımından zararsız sayılır.  Elektronik sigara içinde yer alan bitki özleri sigarayı bırakmada büyük yardımcınız olacaktır.

 Elektronik Sigaranın Sigarayı Bırakmada Etkisi

Elektronik sigaralar sigarayı bırakmada oldukça etkili bir üründür. Bugün ülkemizde binlerce kullanıcısı bulunan elektronik sigaralar sigaraya nazaran oldukça zararsız bir üründür. Sigaranın zararlarından korunmak, sigara bağımlılığından kurtulmak için oldukça etkili olan elektronik sigaranın bir çok çeşidi ve modeli bulunur.İçerdiği likitler aroma tadıyla size sigarayı unutturacak farklı tatlar ve lezzetler sunacaktır.

Elektronik Sigara Markaları

Piyasada birçok elektronik sigara markası vardır. Piyasada en çok tercih edilen marka Joyetech markasıdır. Kaliteli olması, kullanım kolaylığı sağlaması, kişilere çok farklı lezzetler sunması bakımından popüler bir elektronik sigara markasıdır.

Elektronik Sigarada Kullanılan Madde Miktarı

Hayat bir denge üzerine kurulmuştur. Her dengesizliğin sonunda mutlaka hüsranlar oluşur. Bu yüzden hayat gibi elektronik sigara kullanımında da dengeyi iyi sağlamak gerekir. Sigarayı bırakayım derken elektronik sigara bağımlısı olup vücudunuza normal sigaradan daha fazla nikotin çekebilirsiniz. Bu yüzden elektronik sigara kullanım talimatını çok iyi okumalısınız  Yapay sigara olarak bilinen elektronik sigarada kullanılan madde miktarları kişinin sigara tiryakiliğine göre değişmektedir. Elektronik sigara likitleri genellikle 10 ml ile 30 ml arasında değişmektedir.

Elektronik Sigarayı Kimler Kullanabilir?

Elektronik sigarada amaç kişiyi sigaranın zararlı etkilerinden koruyarak sigara bağımlılığını azaltmaktır.  Sigara gibi zararlı olmayan elektronik sigaranın sıfır zararsız olduğunu söyleyemeyiz. Kullanım talimatına uyulmadığı taktirde sigara gibi çok tehlikeli bir hal alabilir.  Elektronik sigarayı 18 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez. Hamilelerin ve akciğer rahatsızlığı çekenlerin de uzak durması gerekir.

 Elektronik Sigarada Nikotin

Elektronik sigaranın vücudu nikotinden temizlemek için yapıldığı konusunda bir yanlış anlaşılma vardır. Elektronik sigara yapımında da nikotin kullanılır. Elektronik sigaradaki nikotin ile normal sigaradaki nikotin çok farklı yapıda ve özelliktedir.  Elektronik sigaradaki nikotin kişiyi sigaradan uzaklaştırmak içindir. Bu yüzden sigara gibi çok zararlı düzeyde bir nikotin değildir. Başlangıç aşamasında nikotinli elektronik sigara kullanılmalı ilerleyen aşamalarda 3 ay sonra nikotinsiz elektronik sigara ile devam edilmelidir.

Elektronik Sigara Kullananlara Uyarı

1- Cihazı öyle rastgele her önüne gelen firmadan satın almayın. Satış sonrası da ürünle ilgili sıkıntınızı dile getirebileceğiniz güvenilir firmalardan satın almalısınız.

2- Ürünün sahte olduğunu bile bile sırf ucuz diye kullanmayın. Sahte ürünlerin size faydasından çok zararı olacağını sağlığınızı tehlikeye atacağını unutmayın.

3- Harici 18650 pil kullanılan elektronik sigaraların pillerini belirli zaman aralıklarla kontrol edin. Hasarlı pil kullanmayınız.

4- İçerisinde kontrol çipi bulunmayan mekanik mod elektronik sigaraları ilk etapta kullanmayın. Elektronik sigara kullanma konusunda biraz tecrübe kazandıktan sonra kullanın.

5- Sigara likiti alırken işin ucuzuna kaçmayın. Kaliteli elektronik sigara likitleri kullanmaya çalışın. Kalitesiz likitler zehirlenmelere yol açabilir.Likitlerin son kullanma tarihini mutlaka kontrol edin. Son kullanma tarihi geçmiş likitleri kullanmayın.

6- Evyap likitlerde kendi likitleriniz dışında başka likitleri kullanmayın. Piyasada satılan Evyap likitler hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığınız için sağlıklı olma konusunda sıkıntılar oluşabilir.

7- Coil-iç atomizer sarmalarında nikel tel olanları kullanmayın.

8-  Buhar gösterişine aldanıp ciğer çekim yapmak isteyenler yüksek sıcaklık seviyesine çıkmamaları tavsiye edilir.  Çok yüksek ısılarda aldehitler salgılanabilir. Volt değeri maksimum 3,7 civarında olmalıdır.

9- Elektronik sigaraları, hamile, kap ve akciğer rahatsızlığı olan kişilerin yanında kullanmayın.
10- Hiç sigara kullanmayan kişilere elektronik sigara kullanmayı teşvik etmeyin. Elektronik sigara % 95 zararsızdır. O yüzden hiç sigara kullanmayan kişi için zararlıdır.

Elektronik Sigara Gerçekleri

Sigarayı bırakmak için üretilen elektronik sigara ile ilgili çok fazla bilginin olmaması, bazı kişilerin piyasada çok rahat söyleyip elektronik sigara üzerinden ciddi çıkarlar elde ettiği görülmüştür.  Elektronik sigara hakkında sık söylenen yalanlar şunlardır:

1- Likitlerin Orijinal ve Sahte Olma Durumları:Piyasada Orijinal Dekang adı altında plastik ve cam kutularda likitler satılmaktadır. Bu likitler sigara tadı vermediği gibi sağlığınızı da tehlikeye atmaktadır.  Satın almak istediğiniz likitler için mutlaka üretici firmanın web sitesinden almalısınız.  Orijinal sitedeki mg değeri ile aldığınız ürünün mg değerlerini karşılaştırın.

2- Evyap Likitleri En Sağlıklı Olandır: Evde yapılan likitlerin piyasada satılan likitlerden daha sağlıklı ve güvenilir olduğu söylenir. Evyap likitlerde standartların yakalanması çok zordur. Bu anlamda üretici firmaların likitlerini kullanmalısınız. Aroma ve diğer maddelerin uygun oranda karışması gerekir. Bunu evde sağlamak çok zordur. Uygun olmayan karışımlı likitler gerek lezzet olarak gerekse sağlık açısından yeterli kalitede değildir.
3- Elektronik Sigara Distribütörü: Elektronik sigara satışı ülkemizde yasal olarak daha izne bağlanmadı. Bu yüzden yasal izne bağlanmayan hiçbir ürün için distribütörlük verilmesi söz konusu değildir. Bazı firmalar ülkede satış konusunda en yetkili kurum olarak kendilerini göstermek, satışlarını katlamak, müşteri çekmek için elektronik sigara bayisi oldukları yalanlarını söylerler. Bu yalanlara kesinlikle inanmayın.

4- 2 Yıl Garanti: Resmi olarak ithalatı olmayan bir ürünün garantisi de olmaz. Bu anlamda satıcı firmalar size 2 yıl garanti yalanını atarlar. Ürünlerini satmak, güveninizi kazanmak, ürünlerinin arkasında olduklarını göstermek için bu yalan söylenir. Ürünle ilgili sıkıntı çektiğiniz anda bunun yalan olduğunu garanti sürecinin işlemediğini göreceksiniz.

Elektronik Sigara Dolum Sıvısı Nedir?

Elektronik sigara kullanan kişilerin dikkat etmesi kurallardan birisi elektronik sigara içindeki dolum sıvısının kullanımıdır. Elektronik sigaralarda en hassas nokta dolum sıvılardır.  Bu konuda kullanıcıların çok hassas davranması gerekir. Elektronik sigaralara sıvı doldururken kartuş tank içinde atomizer olarak buhara dönüşmesi gerekir. Bu yüzden likit kullanırken orijinal likitler kullanılmalıdır. Likitlerin direk organımıza nüfus ettiğini düşündüğünüzde sağlığınız için çok önemli olan likitlerde dikkatli davranmak gerekir.

Sahte dolum likitler nasıl anlaşılır?

1- Sahte doldurulan sıvılar beyaz renkli kalitesiz kutularda yapılır.

2- Sahte likitlerde bandrol bulunmaz.

3- Orijinal likitlerde şişe üzerinde mg seviyesini gösteren rakamlar bulunur.  Sahte ürünlerde bu rakamlar yer almaz.
4- Sahte ürünlerde son kullanma tarihi olmaz.

5- Kapak ağız kısmında plastik kilit bulunmaz.

6- Orijinal likitlerin sıvıları sahteye göre daha akışkandır.

7-  Şişe üzerindeki plastik jiletinde güvenlik şeridi sahte ürünlerde bulunmaz.

Likitlerde mg değeri oldukça önemlidir. İlaçlardaki dozaja benzer. Likitin oranı içilen sigaranın serlik ve yoğunluk durumunu belirler. Bazı kişiler yüksek dozda başlayıp zamanla düşürür. En mantıklı kullanım budur. Sigaraya olan bağımlılığın fazla olduğu ilk kullanım döneminde yüksek dozda kullanmak sigarayı unutmanızı sağlar. Zamanla nikotin bağımlılığı azaldıkça dozajı düşürmeniz tavsiye edilir.  Likit ml ise sıvı ölçü birimidir. Orijinal likitlerde bu 10ml olarak üretilip satışa konulur.