Aldatıldığını Anlamanın 7 Yolu

Aldanmak ve aldatılmak insanlığın tarih boyu kaderi olmuştur. Peki aldatıldığımızı nasıl anlarız. Uzmanlar yaptığı araştırmaya göre aldatanın hal ve hareketlerinden aldatıldığınızı anlayabilirsiniz. Aldatanlar genellikle aynı psikolojik yapı içinde aldatmaya devam ederler. Dikkat ve şüphenizi karşı tarafa belli etmeniz bütün oyunları bozabilir. Karşı tarafa güvensizlik işareti verebilir. Aldatıldığınızı anlamaya çalışırken karşı taraf sizi aldatmıyorsa kırılabilir ve ilişkiniz bozulabilir. Bu anlamda çok dikkatli olmalısınız.

Aldatıldığınızı anlamanın 7 yolu şudur:

1- Kaçırılan gözler: Aldatanlar genellikle sizi ikna ederken gözlerini kaçırırlar. Kaçırılan gözler aldatmanın ilk işaretidir. Utanma duygusu olan bütün insanlar aldatırken yalan söylerken mutlaka gözlerini kaçırırlar.

2- Yalan:  Aldatanlar çok kolay yalan söylerler. Sözlerinde yalan hissettiğiniz an aldatılma şüphesi ile karşı tarafı süzebilirsiniz. Yalan aldatmanın 2. habercisidir.

3- Çelişkili ifadeler: Sorularınıza çelişkili ifadeler veriyorsa bu da aldatmanın bir işaretidir.

4- Bahane Üretme: Davetlerinize ve tekliflerinize sürekli bahanelerle hayır diyen kişi sizi aldatıyor olabilir. Aldatanların çok sık başvurduğu yöntemlerden birisi bahane üretmedir.

5- Telefon Kurcalama: Telefonunu her zamankinden daha çok kurcalayan, mesaj çeken ve uzun süre konuşmalar yapan kişilerde aldatma eğilimi içinde olabilir.

6- Eve geç gelmeler: Her zamanki geliş saatinden çok geç saatlerde eve gelenler aldatma eğilimi içinde olabilir. Böyle durumlarda geç geliş nedenleri tatmin etmeyen gerekçelerle açıklanır.

7-İlgisizlik: Sizinle eskisi gibi ilgilenmemesi, sizi ev arkadaşı gibi görmesi , aranızdaki aşkın ve cinselliğin bitme noktasına gelmesi aldatmanın işaretidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir