Aşk Güzel Duygudur

Aşk güzel bir duygudur. Her bedende ve ruhta farklı şekilde kendini gösterir. Aşık olduğunuz anı düşünün. İçinizin kıpır kıpır olduğu sabahlara kadar uykusuz kalıp onu düşündüğünüz anları hatırlayın. Onu görebilmek için canınızı nasıl hiçe saydığınızı, onu 1 dakika görebilmek için ölümü göze aldığınız günleri düşünün.

Aşkın gözü karadır. Aşık olanın gözü hiçbir şeyi görmez. Sevdiği için ölür de öldürür de. Ergenlikle başlayan bu duygu hayatın her dönemine damgasını vurur. Aşk bizi bizden alan asil bir duygudur. Aşk için ülkeler fethedilip savaşlar çıkmıştır. Yine aşk için canlara kıyılmıştır.

Aşkı güzel ve asil kılan şey onun yüceliğidir. Allah bu duyguyu verirken önce bana ve resulüme duyulsun diye vermiş. Sonra anne ve babaya duyulsun denilmiştir. Kime duyulursa duyulsun aşk güzel bir duygudur. Bu güzel duygu çıkarsızca yaşanmalıdır.

Aşk insanı kaf dağına götüren, ayaklarını yerden kesen bir duygudur.  Aşk yaşadığını hissetmektir. Onun için hayatta her şeyden vazgeçebilmektir. Benlik yapısından çıkıp ona ulaşmaktır. Aşk derinden yaşanırsa anlamlı ve güzeldir. Bu duygu insanı insan yapan bir değerdir. Allah insanı yarattığında meleklerden üstün tutmasının sebebi onun duygularla yaratılmış olmasıdır.

Aşkı ifade etmeye hiçbir dil hiçbir lügat yetmez. Aşk yürekte yeşerir. Aşk insanı olgunlaştırır. Hiçbir eğitimin vermediği dersleri yaşayan kişiye öğretir. Aşkın ne adı vardır ne de tarifi. Her bedende farklı biçimde yaşanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir