Aşk Güzel Şeydir

Aşk aklınızı başınızdan alır. Size çok saçma sapan şeyler yaptırır. Akıl ruhtan gider dünyayı tozpembe görmeye başlarsınız. Gün 24 saat onu düşünürsünüz. Onunla uyur onunla uyanırsınız. Hayatınızda varsa yoksa odur. Hele bir de sevginiz karşılıksız ve platonikse durum daha da vahimdir. Ulaşamadığınız her saniye o gönlünüzde daha da yücelir. Her eylemi gözünüze şirin gözükmeye başlar.

Âşık olmak güzel şeydir. Allahın insana verdiği en güzel duygulardan birisidir. Aşk için gerekirse ölür ve öldürürsünüz. İnsan en vahşi duyguları aşk için yaşar. Yapılan eylem ne kadar kötü olursa olsun aşk için yapılınca masumane bir yapıya dönüşebilir.

Aşkı güzel ve derinden yaşamak için mutlaka aşkınıza karşılık bulmalısınız. Karşılıksız aşklar size acı ve ızdıraptan başka bir şey vermez. Karşılıksız aşkların sonu genelde hep hazin biter. O yüzden kişi bir an önce içinde bulunduğu durumdan sıyrılıp gerçeğe dönmelidir. Dünyadaki tek kişinin o olmadığını duygularının karşılıksız olduğunu anlayıp önüne bakmalıdır. Karşı tarafta takılı kalmak kişiyi hep geriye bilinmeze ve karanlık dünyaya sürükler.

Aşkınız karşılık bulduğunda kendinizi daha değerli ve mutlu hissedersiniz. Karşı tarafa daha iyi bir yaşam sürmek bir an önce hayatınızı birleştirmek için hayata dört sıkı elle sarılırsınız. Bütün gücünüzü işinize verirsiniz. Başarılı olmak için çabalar enerjinizi doğru yönde harcar başarıya ulaşırsınız. Aşkın gücü her şeye yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir