Aşkı Ayakta Tutmak

Aşk güzel bir duygudur aşklar evlilikle taçlandırılmalıdır evlilikle taçlanan bir çok aşkların zamanla öldüğüne şahit oluruz? Peki aşkı öldüren durumlar nelerdir? Aşk nasıl ayakta tutulur? Bu yazı dizimizde bu konulara değineceğiz. Yazı dizimizi dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Aşkı öldüren ilk unsur heyecan kaybolmasıdır kişiler evlendikten sonra içindeki coşku ve heyecanı kaybeder çiftler kendilerini artık işine verirler aşk odak noktası olmaktan çıkarlar kadınlar çocukları için yaşamaya başlar. Erkeklerde çalıştığı işte başarı ve kariyer elde etmeye çalışır tüm bu mücadeleler kişilerin birbirinden uzaklaşmasına neden olur birliktelikler artık menfaat üzerine kurulur.

Aşkı ayakta tutmak için monoton yapıdan kurtulmak gerekir. Her gün iş çıkışı eve geçip pijamaları giyip televizyon karşısına geçmekle aşk ayakta tutulamaz. İş çıkışı eşinizle yapabileceğiniz etkinlikler tasarlamalısınız. Birbirinize vakit ayırmalısınız. Monoton yapıdan çıkıp birbirinizi dinlemeli ve anlamalısınız.

Eşinize olan ilgi ve sevginiz hiçbir zaman azalmamalıdır. Özel günlerde sizden süpriz’ler ve hediyeler bekler. Bugünleri iyi değerlendirmeli es geçmemelisiniz. Akşam iş çıkışı eve gelirken yol kenarındaki bir papatyayı koparıp eşinize vermeniz onu oldukça mutlu edecektir. Sevginizi sadece sözlerle değil eylemlerle anlatmalısınız. Bakışlarınız gülüşler’iniz ona hitap ediş tarzınız sevginiz saygınız ona olan aşkınızı ilan etmelidir. Pahalı hediyelerle gönül almaya çalışmak en basit numaradır. Artık kadınlar pahalı hediyeler değil eşlerinden sevgi ve saygı bekliyor. Bunu bilip adımlarınızı buna göre atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir