Aşkı Canlı Tutmak

Büyük bir mücadele sonucunda eşinizin kalbine giden yolları buldunuz ve mutlu sona ulaştınız evlendiniz.  Artık köşeye çekilip hayatın tadını çıkarma zamanı geldiğini düşünüyorsanız yanıldığınızı size hatırlatmak isterim. Asıl iş bundan sonra başlamaktadır. Büyük bir özveri ile kazandığınız kalbe sürprizler yapmaya onu yumuşatmaya devam etmezseniz yakın zamanda ayrılık çanları kapınızı çalabilir. Sonra ben ne yaptım deyip büyük pişmanlıklar yaşayabilirsiniz.

Aşkınızı canlı tutmalısınız. Bunun için o kalbe giderken izlediğiniz yolları genişletmelisiniz. Eşinizi sinemaya götürüp onunla hoş vakitler geçirdiğiniz anları tekrar etmelisiniz. Tamam, evlendim artık çantada keklik deyip elinizi eteğinizi her şeyden çekerseniz yakın zamanda eşiniz sizden sıkılmaya başlayacaktır. Flört dönemindeki tüm jestleri yine beklemektedir. Bu anlamda eşinizle hoş vakitler geçireceğiniz anları çoğaltmalısınız.

Özel günlerde onu onure etmelisiniz. Ona değer verdiğinizi hissettirmelisiniz. Hayatınızla ilgili önemli kararlar alırken onun da fikrini almalısınız. Onun hoşuna gidecek etkinlikler tasarlamalısınız. Onun tercihlerine ve seçimlerine saygı duymalısınız. Ona güvendiğinizi ona hissettirmeli şüpheci tavır ve davranışlardan uzak durmalısınız.

Maddi ve manevi olarak kendinizi iyi duruma getirip eşinizi de madden ve manen iyi noktaya taşımalısınız. Ona iyi imkânlar sunmalısınız. Hiçbir şeyin hesabını yapmamalısınız. Gönlünüz kadar cebinizin de cömert olduğunu göstermelisiniz. Onu her anlamda tamamlamalısınız. Ona hiçbir şeyin eksikliğini yaşatmamalısınız. Sizi seçerek ne kadar doğru karar verdiğini ona tüm eylemlerinizle ispat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir