Aşkta Kazanma Sanatı

Aşkta Kazanma SanatıHayat aşk üzerine kurulur. Aşkta kazanmak için çoğu zaman ömür feda edilir. Birçok savaşlar aşk yüzünden çıkar. Bu anlamda aşkta kazanmak bir sanat işidir. Bu işi yapabilmek için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Aşkta kazanmak için şu hususlara dikkat etmelisiniz.

1-Aşkta ne istediğinizi bileceksiniz. Duygularınızı aşım biçimde ifade edip yanlış anlaşılmalara kapı açmayacaksınız. Karşı tarafın sizi iyi anlaması için kendinizi iyi ifade etmelisiniz. Aşktan yaşamdan neler beklediğinizi kesin çizgilerle belirleyip bunu karşı tarafa belirtmelisiniz.

2-Mantıklı davranmak: Aşk yaşantısında mantıklı olmak gerekir. Düşünceli ve hassas olmalısınız. Karşınızdaki insana ne kadar düşünceli ve ince ruhlu olduğunuzu davranışlarınızla göstermelisiniz. Aşka teslim olup saçma sapan hareketlerden uzak durmalısınız. Karşınızdakini ne olursa olsun zor durumda bırakmamalısınız.

3-Romantik olmalısınız. Aşkta kazanmanın temel şartı romantik olmaktır. Romantik insanlar her zaman insanlara esrarengiz ve cazip gelmiştir. Duygularınızı romantizm ilkelerine sadık kalarak ifade etmelisiniz. Karşı tarafın kalbinde çarpıntı oluşturmak romantizmden geçer. İnce ruhlu olmak karşı tarafa sürprizler yapmak özel günlerde özel davranışlarda bulunmak sizi romantik bireyler yapar.