Ayrılanlar Arkadaş Olabilir Mi

Ayrılanlar Arkadaş Olabilir MiSevgilinizle yollarınızı ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda o size arkadaş kalabileceğinizi söyler. Sizi üzmemek adına söylenen bu sözün olması imkansızdır. Ayrılanlar arkadaş kalamaz. Ortada yaşanmışlıklar varken onunla arkadaş olduğunuz sürece yaranız sürekli kanayacaktır.

Yılanla adam hikayesini hatırlar mısınız? Hani adamın oğlunu öldüren yılana adam ısrarla dost olabiliriz demesinden sonra yılan adama sende evlat acısı bende kuyruk acısı olduğu sürece biz dost olamayız. İlişkilerde adamla yılan misali bittiği zaman biter. Arkadaş kalacağız sen benim en iyi arkadaşım olacaksın sözlerini bir kere geçeceksin. Bu durumda ilişkinize sıkıca sarılıp bitmemesi için elinizden gelen mücadeleyi vermelisiniz.

Ayrılanlar neden arkadaş olamaz? Arkadaşlığın sınırları ve çizgileri bellidir. Zamanında sevgili boyutuna girerek bu çizgi çoktan aşılmıştır. Tekrar çiftlerin bu çizgiye geri dönmeleri çok zordur. Bir nevi attan inip eşeğe binmek gibi bir durum ortaya çıkar. Ayrılanlar yaşanmışlıklarını sürekli göz önüne getirip pişmanlık ve acıyla birbirlerini zehirlemekten başka bir şey veremezler. Bu yüzden arkadaşlıkları uzun sürmeyecektir. Arkadaş kalabiliriz diyen de ya samimi değildir ya da uzun sürmeyeceğini kendisi de bilmiyordur.

Ayrıldığınız eşinizle arkadaş olamazsınız. En iyisi onu hiç görmemek ve unutmaktır. Ondan uzak kalmak yaralarınızın daha kısa sürede iyileşmesini sağlayacaktır. Bu anlamda ayrılanlar ortada çocuk yoksa aynı mekanda bulunmaları bile sakıncalıdır. Zamanen iyi ilaçtır doktordur.