Ayrılık Kapıyı Çaldıysa

Ayrılık Kapıyı ÇaldıysaMutlu başlayan evlilikler maalesef kötü bitebiliyor. Ayrılık çanları çalmaya başladığında artık ev çiftlere kabir azabı gibi gelmeye başlar. Çiftin her hareketi artık batmaya başlar. Güvensizlikle birlikte çiftler artık birbirine kuşkucu gözlerle bakmaya başlar. Aynı evde yaşayan vahşi iki hayvan gibi birbirlerini sokmak için fırsat kollarlar. Bakışlarla sözlerle birbirlerini zehirlemeye başlarlar.

Birçok çift ayrılık kararını çocukları yüzünden erteler. Ayrılık kararının çocuklarda tramvay etkisi yaratmaması için mücadele ederler. Aynı ev içinde birbirlerine kötü davranmaya devam ederler. Aslında böyle durumlarda ayrılmak daha doğrudur. Çünkü çocuk için anne ve babası çok değerlidir. İki kişinin birbirine saygı duymaması ve kötü davranması çocukta psikolojik sorunlara neden olabilir.

Ayrılık kapıyı çaldıysa uzatmanın bir anlamı yoktur. En kestirme yoldan elveda demesini bilmeli insan. Çiftlerin biten sevgisine bir de saygı eklenememelidir. Bir ilişkide saygı da bittiyse artık o ilişkiyi uzatmanın bir anlamı yoktur. Ayrılık kapıyı çaldığında hoşça kal demek birbirine saygıyı yitirmeden çirkinleşmeden çocukların ruhunda derin yaralar açmadan hoşça kal demeli insan.

Ayrılık kapıyı çaldığında küçük hesaplar peşinde koşmamalı insan. Karşı tarafa daha fazla nasıl zarar verebilirim düşüncesinden çıkıp önüne bakmalı. Karşı tarafa saygı duymalı onun bir birey olduğunu unutmamalıdır. Allah kimseye ayrılık acısı yaşatmasın hiçbir yuvayı dağıtmasın. Fakat ayrılık kapıyı çaldığında da uzatmak bazen kişinin kendisine saygısızlıktır.