Çiftler Neden Boşanır

Çiftler Neden BoşanırGüzel başlayan evlilikler mahkeme kapısında mal ve çocuk paylaşımı ile kötü sonuçlanabiliyor. Tüm bu yaşanan durumlardan en çok da çocuklar etkilenmektedir. Bugün birçok çocuk parçalanmış ailelerin çocukları olarak sevgi eksiliği içinde toplumda yaşamını sürdürmektedir.

Çiftler neden boşanıyor? Bu yazı dizimizde bu sorunun temel kaynağına ineceğiz. Sorunun temel kaynaklarını şu başlıklar altında inceleyebiliriz.

1-Çiftler acele kararlar sonucu evliliğe ulaşabiliyor. Aynı evi paylaşan çiftler zamanla birbirlerini tanımaktadır. Birbirlerini tanımadan evlenen çiftler birbirlerini tanımaya başladıkça birbirlerinden uzaklaşmaktadır. Ben senin böyle olduğunu bilmiyordum sözleri durumu en iyi özetleyen cümledir.

2-Çiftlerin hayattan ve birbirlerinden beklentileri uyuşmaz. Hayat felsefeleri farklı olan çiftler belli bir süre sonra ne kadar yanlış tercihlerde bulunduğunun farkına varır. Evli olmak çoğu zaman 2 tarafa da derin acı ve ızdıraplar verebilmektedir. Bu anlamda ayrılmak en doğru çözüm olmaktadır.

3-Evlilikle birlikte çiftlerin birbirlerine olan ilgi ve alakaları azalabiliyor. Flört döneminde yapılan sürprizler eğlenceler evlilikle birlikte rutin hayata yerini bırakabiliyor. Sabah işe git akşam işten yorgun gel yemek ye ve uyu bu tip aktivitesiz monoton hayat çiftleri birbirlerinden uzaklaştırmaktadır. Birçok kadın evlilikle birlikte hayalleri kırılmaktadır. Evlilikten bekledikleri ile yaşadıkları çok farklı şeylerdir.

4-Eşini mutlu edemeyen çiftlerden birisi mutluluğu başka yerlerde arayabiliyor. Bu gerek iş arkadaşı gerek dostları gerek başka bir kadın. İhtiyaçları karşılanmayan sevgi açlığı çeken çiftler mutluluğu başka yerlerde arayabilir. Bu da ayrılıklara neden olabilir.