Duygular Nasıl İfade Edilir

Duygular Nasıl İfade Edilirİnsanlığımızın en büyük sorunlarından birisi duygu ve düşüncelerini ifade etmekte zorlanmasıdır. İyi ifade edilmeyen duygular ya yanlış anlaşılmalara neden oluyor ya da hiç anlaşılmadan daha başlamadan bitmektedir. Duygu ve düşünceleri ifade edemiyor olmamızın temel nedenlerinden birisi toplumdaki ayıplar günahlar ve adetlerdir. Kişi rezil olma yanlış yapma korkusu ile içinde filizlenen duyguyu ifade edememektedir.

Duyguları ifade etmenin en iyi yolu duygularımızı eylemlerimize yansıtmaktır. Karşı tarafa sözle onu sevdiğimizi söyleyemesek de eylemlerimizle hareketlerimizle onu ne kadar çok sevdiğimizi ona hissettirebiliriz. Duyguları sözle söylemek yerine karşı tarafa bunu hissettirmek daha önemli değil midir?

Sevdiğinizi düşünmek, her konuda hassas olmak, özel günleri boş geçmemek, onun için önemli olan her şeyi önemsemek, yanımızda mutluluk ve huzur bulmasını sağlamak duygularımızı ifade etmenin en iyi yoludur. Yanlış anlaşılmalara neden olabilecek tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmalıyız. Kendimizi çok iyi ifade etmeliyiz. Karşı tarafı ne kadar sevdiğimizi ve istediğimizi ona hissettirmeliyiz.

Karşı tarafın duygu ve düşüncelerine önem vermeliyiz. Onun fikrini almak çok önemlidir. Fikir alarak karşı tarafa bak benim için çok önemlisin. O yüzden senin fikirlerin benim için önemlidir. Seni ve fikirlerini önemsiyor hayatımın merkezine yerleştiriyorum mesajını karşı tarafa iletmiş oluyorsunuz. Tüm bunlar karşı tarafın ruhunu okşayacak gönül kapılarını sonuna kadar size açacaktır. Söylediklerimize dikkat ederseniz karlı çıkarsınız. Hoşça kalın.