Elektronik Sigara Gerçekleri

Sigarayı bırakmak için üretilen elektronik sigara ile ilgili çok fazla bilginin olmaması, bazı kişilerin piyasada çok rahat söyleyip elektronik sigara üzerinden ciddi çıkarlar elde ettiği görülmüştür.  Elektronik sigara hakkında sık söylenen yalanlar şunlardır:

1- Likitlerin Orijinal ve Sahte Olma Durumları:Piyasada Orijinal Dekang adı altında plastik ve cam kutularda likitler satılmaktadır. Bu likitler sigara tadı vermediği gibi sağlığınızı da tehlikeye atmaktadır.  Satın almak istediğiniz likitler için mutlaka üretici firmanın web sitesinden almalısınız.  Orijinal sitedeki mg değeri ile aldığınız ürünün mg değerlerini karşılaştırın.

2- Evyap Likitleri En Sağlıklı Olandır: Evde yapılan likitlerin piyasada satılan likitlerden daha sağlıklı ve güvenilir olduğu söylenir. Evyap likitlerde standartların yakalanması çok zordur. Bu anlamda üretici firmaların likitlerini kullanmalısınız. Aroma ve diğer maddelerin uygun oranda karışması gerekir. Bunu evde sağlamak çok zordur. Uygun olmayan karışımlı likitler gerek lezzet olarak gerekse sağlık açısından yeterli kalitede değildir.
3- Elektronik Sigara Distribütörü: Elektronik sigara satışı ülkemizde yasal olarak daha izne bağlanmadı. Bu yüzden yasal izne bağlanmayan hiçbir ürün için distribütörlük verilmesi söz konusu değildir. Bazı firmalar ülkede satış konusunda en yetkili kurum olarak kendilerini göstermek, satışlarını katlamak, müşteri çekmek için elektronik sigara bayisi oldukları yalanlarını söylerler. Bu yalanlara kesinlikle inanmayın.

4- 2 Yıl Garanti: Resmi olarak ithalatı olmayan bir ürünün garantisi de olmaz. Bu anlamda satıcı firmalar size 2 yıl garanti yalanını atarlar. Ürünlerini satmak, güveninizi kazanmak, ürünlerinin arkasında olduklarını göstermek için bu yalan söylenir. Ürünle ilgili sıkıntı çektiğiniz anda bunun yalan olduğunu garanti sürecinin işlemediğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir