Elektronik Sigarada Kullanılan Madde Miktarı

Hayat bir denge üzerine kurulmuştur. Her dengesizliğin sonunda mutlaka hüsranlar oluşur. Bu yüzden hayat gibi elektronik sigara kullanımında da dengeyi iyi sağlamak gerekir. Sigarayı bırakayım derken elektronik sigara bağımlısı olup vücudunuza normal sigaradan daha fazla nikotin çekebilirsiniz. Bu yüzden elektronik sigara kullanım talimatını çok iyi okumalısınız  Yapay sigara olarak bilinen elektronik sigarada kullanılan madde miktarları kişinin sigara tiryakiliğine göre değişmektedir. Elektronik sigara likitleri genellikle 10 ml ile 30 ml arasında değişmektedir.

Elektronik Sigarayı Kimler Kullanabilir?

Elektronik sigarada amaç kişiyi sigaranın zararlı etkilerinden koruyarak sigara bağımlılığını azaltmaktır.  Sigara gibi zararlı olmayan elektronik sigaranın sıfır zararsız olduğunu söyleyemeyiz. Kullanım talimatına uyulmadığı taktirde sigara gibi çok tehlikeli bir hal alabilir.  Elektronik sigarayı 18 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez. Hamilelerin ve akciğer rahatsızlığı çekenlerin de uzak durması gerekir.

 Elektronik Sigarada Nikotin

Elektronik sigaranın vücudu nikotinden temizlemek için yapıldığı konusunda bir yanlış anlaşılma vardır. Elektronik sigara yapımında da nikotin kullanılır. Elektronik sigaradaki nikotin ile normal sigaradaki nikotin çok farklı yapıda ve özelliktedir.  Elektronik sigaradaki nikotin kişiyi sigaradan uzaklaştırmak içindir. Bu yüzden sigara gibi çok zararlı düzeyde bir nikotin değildir. Başlangıç aşamasında nikotinli elektronik sigara kullanılmalı ilerleyen aşamalarda 3 ay sonra nikotinsiz elektronik sigara ile devam edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir