Elektronik Sigaranın Faydaları Nelerdir?

Elektronik sigara faydalı mıdır? Bu sorunun cevabı eğer sigara kullanan birisi iseniz sigaraya göre bin kat faydalıdır. Hiç sigara kullanmayan birisi olarak sigara mı içeyim elektronik sigara mı derseniz? Hiç başlamamanız ilk tavsiyemizdir. İlla içecekseniz sigara yerine elektronik sigara içmenizi tavsiye deriz.

Elektronik sigaranın normal sigaraya göre faydaları şunlardır:

1- Elektronik sigara içinde bulunan malzeme sayısı normal sigaraya oranla azdır. Kimyasal bakımından elektronik sigara zehirsizdir.

2-  Sigara içen birisi çevreye karbon monoksit yayarken elektronik sigara içen birisi çevreye sadece buhar üfler. Bu yüzden çevreyi kirletmez.

3- Elektronik sigara normal sigaraya göre oldukça ekonomiktir. Aylık en az 300 lira sigaraya para veren birisi elektronik sigara ile bu miktarı 80-100 liraya çekebilir.

4- Sigara kişide baş ağrısına neden olur. Psikolojik yapının bozulmasına kişinin zayıf düşmesine neden olur. Elektronik sigara bu etkilerden uzak kişinin sadece nikotin ihtiyacını karşılar.

5- Birçok yangın sigara yüzünden çıkmıştır. Elektronik sigarada tutuşturma derdi olmadığı için sigara gibi yangına neden olmaz.

6- Cepte kolay taşınması, şık görünümü sigaraya göre daha cazip özellikleridir.

7- Sigara gibi vücudun çeşitli bölgelerini felçe uğratmaz. İçerdiği aromalarla kişiye farklı tatlar tattırır. Sigarayı unutturur.

Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir?

1-Kullanım talimatına uyulmadığında bazı olumsuzluklar ortaya çıkabilir.

2-Cihazın şarjda aşırı kalması patlamaya ve yangına neden olabilir.

3- Nikotin dengesinin tutturulamaması sigara gibi kişiye aşırı nikotin yükleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir