Eşim Bana Güvenmiyor

Mutlu başlayan evliliklerin son bulmasında güven duygusunun yeri ve önemi büyüktür. Evliliği ayakta tutan 3 değer vardır. Bunlar sevgi, saygı ve güven duygusudur. Bu 3 değerden birisi sarsıldığı zaman o evliliklerde tehlike çanları çalmaya başlar. Bir değe diğer değerin yok olmasına neden olur. Sevginin olmadığı yerde saygı olmaz. Güvenin olmadığı yerde sevgi de olmaz.

 

Bugün eşler arasında güven önemli bir sorun haline gelmiştir. Birçok insan eşine güvenmez. Güvensizliğini de kıskançlık maskesi altında kendini sergiler. Eşlerin telefonlarının karıştırılması, şu saatte kiminleydin, bana yalan mı söylüyorsun gibi sözler ve davranışlar eşimize olan güvensizliğimizin göstergesidir. Kendini göz hapsinde hisseden eşler bu durumdan oldukça rahatsız olur. Her davranışlarını sağlam ve tutarlı atmaya çalışırlar. Sürekli kendini hesap vermek zorunda hisseden kişilerde gerginlikler başlar.

 

Eşinize karşı samimi ve dürüst olmanız aranızdaki bu güvensizlik duygusunu ortadan kaldıracaktır. Yalan söylediğinizi hissettiği an size olan güven duygusu sarsılacaktır. O yüzden dünya yansa eşinize karşı dürüst olun ve doğruyu söyleyin. O üzülmesin diye sakladığınız şeyler ileride ortaya çıktığı zaman iki kat üzüleceğini unutmayın. Gördüğünüze duyduğunuza inanmak ve eşinizi yargılamak yerine bu konuda eşinize güvendiğinizi söyleyerek ondan durumu izah etmesini bekleyin. Bazen hiçbir şey göründüğü gibi sandığımız gibi olmuyor. Güven ruh gibidir, tek ettiği bedene bir daha gelmez. Bu yüzden bu duyguya sahip olun. Sizi terk etmesine izin vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir