Eşim Neden Mutlu Değil

Güzel başlayan evlilikler maalesef güzel sonuçlanmıyor. Bugün birçok çift aynı evi paylaşmasına rağmen mutsuz bir hayat sürmektedir. Güzel başlayan evliliklere neler oluyor da birden her şey tersine dönüyor. Bu yazı dizimizde bu noktalara değineceğiz. Yazı dizimizden keyif alarak bilgi sahibi olmanızı temenni ediyorum.

Eşiniz neden mutlu değil? Bu sorunun cevabını arayarak çözüme ulaşabilirsiniz. Eşinizi mutsuz eden durumlar nelerdir? Bu durumlarda sizin payınız nedir? Eşiniz neler istiyor sizden neler bekliyor? Hangi ihtiyaçlarına cevap veremediniz? Onun sevdiği ve sevmediği şeyler nelerdir? Ona gerçekten sevgi ve saygı duyuyor musunuz?  Onun tercihlerine saygı duyuyor musunuz? Ona tercih yapma şansı veriyor musunuz? Gibisinden onlarca soruya cevap bulmadan eşinizi mutlu etmeniz mümkün değildir.

Eşinizi mutlu etmek için onu anlamaya çalışın. Onun tercihlerine ve isteklerine saygı duymalısınız. İstek ve arzularına cevap vermeye çalışın. Özel günlerde onu hatırlayıp onure edecek davranışlarda bulunmalısınız. Toplum içinde eşinizi yüceltmelisiniz. Ona değerli ve kıymetli olduğunu hissettirmelisiniz. Sizi eş olarak ne kadar doğru bir seçimde bulunduğunu davranışlarınızla ispat etmelisiniz. Söylenmek yerine onu anlamaya ve kendinizi iyi ifade etmeye çalışmalısınız. Bütün çatışmaların ve anlaşmazlıkların iletişim eksikliğinden kaynaklandığını unutmayın. Onun yanında olmaktan ne kadar mutlu olduğunuzu ona hissettirin. O da sizinle vakit geçirmek için can atmalı. Tüm bunlar sağlanmadan eşinizi mutlu etmeniz mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir