Eşim Neden Terk Etti Beni

Mutlu bir evliliği acı bir sonla bitirip ben nerde hata yaptım diyenlerden misiniz? Bu yazı dizimizde eşlerin ayrılık kararı alma nedenlerini detaylı biçimde ele alacağız. Yazı dizimizde kendinizi bulacaksınız. Nerde hata yaptığınızı anlayacak bir daha aynı hatalara düşmeyeceğinizi umuyorum.

Eşlerin ayrılık kararı almalarının sebepleri şunlardır:

1-Evlilikte sevgi ve saygı ikilisinin tükenmiş olması: Evliliği sevgi ve saygı ayakta tutar. Bu ikili zamanla azalabilir. Eşler arasındaki sevgi bağının azalması ile birlikte birbirlerine artık saygı duymaz hale gelirler. Bazen tartışmalar hakaret boyutuna gidebilir. Tüm bu gelişmeler evliliğin köküne dinamit koyar.

2-Eşlerin birbirini iyi tanımaları: Bir çok evlilik eşlerin flört döneminde birbirlerini iyi tanımamalarından kaynaklanır. Flört döneminde toz pembe gözüken sevgiliniz evlendikten sonra aynı evi paylaşmaya başladıktan sonra artık size her hareketi batmaya başlar. Onu değiştirmek istersiniz. uzun bir süre bunun mücadelesini verirsiniz. Değişmeyeceğini anladığınız andan itibaren artık ondan soğumaya başlarsınız. Ya onu olduğu gibi kabul edeceksiniz yada ondan soğuyacaksınızdır.

3-Eşler arasında ilginin azalması: Flört dönemindeki sürprizler sona ermiştir. Artık eşinize eskisi gibi güzellikler yapmaz belli iş temposunda hayatınıza devam edersiniz. Aşkı ilgi ve alaka ayakta tutar. Sizin bu ilgisiz tavırlarınız zamanla onda kendini sevgi eksikliği olarak gösterir. O yüzden ilginizi her zaman canlı tutmalısınız. İlgisiz kaldığınızı anladığı an artık onu sevmediğinizi düşünmediğinizi düşünmeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir