Eşler Birbirini Neden Anlamaz

Evliliklerin bitme nedeni eşlerin birbirini anlamamasından kaynaklanmaktadır. Güzel başlayan evlilikler neden daha sonra kabusla bitiyor.Eşler neden birbirini anlamaz hale geliyor? Yazı dizimizde bu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Eşlerin birbirini anlamama nedeni şunlardır:

1- Eşler arasında sevgi ve saygı azaldığı zaman birbirlerini dinlemez hale gelirler. Düşünceler benmerkezci yapıya dönüşür. Empati devre dışı kalır. Kişi olayı kendi çerçevesinden değerlendirir.

2- Birbirini tanımadan evlenen çiftler aynı evde yaşamaya başlayınca artık birbirlerine tahammül edemez hale gelir. Eşlerini değiştirmek için amansız bir mücadele içine girer. Onu olduğu gibi kabul etmek yerine belirli bir kalıba koymak ister. Bunu yapamayınca artık karşı taraftan tiksinmeye başlar. Her eylemi hareketi batmaya başlar.

3- Eşler arasında kavga çıktığında genelde olaylara hep 3.kişiler müdahil olur. Düşüncelerinde hep birilerinin etkisi altında kalır. Karşı tarafa tepki verirken kendi duyguları ile değil yönlendirme ile hareket ederler. Gaza çabuk gelip kendilerini ispat etmek göstermek isterler. Bu anlamda karşı tarafı anlamaz ve anlamak istemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir