Eşlerin Birbirini Tamamlaması

Hayat arkadaşınızı buldunuz ve mutlu bir evliliğe adım attınız. Kısa bir süre sonra işler rayında gitmedi. Ekonomik sıkıntılar beraberinde bir çok sorunları getirdi. Desteğe en çok ihtiyacınız olduğu anda eşiniz size sırtını dönebilir. Yaşanan tüm olumsuzlukların faturasını size kesebilir.  Kendinizi bitkin ve çaresiz hissedebilirsiniz. Duvarlar üstünüze üstünüze gelir. Elinizi attığınız bütün dallar kırılmaya kurumaya başlar.

İyi günde kötü günde diye başlayan evlilik tekliflerine evet dediğimiz günleri ne çabuk unuttuk. İşler kötü gidebilir. Bu durumda eşler birbirine daha sıkı kenetlenmelidir. Suçlama ve yargılamalar çöküntüye uğramış tarafı daha da dibe çekecektir. Bu durumda kişinin morale desteğe ihtiyacı vardır. Kenetlenme olmadan ayağa kalkmak mümkün olmaz. Bu yüzden bu tip durumlarda eşlerin daha sağ duyulu ve anlayışlı olması gerekir.

Eşler birbirlerini her anlamda tamamlamalıdır. Birbirlerinin açığını arayıp yüzüne vurmak yerine açıklarını kapatmalıdır. Dış dünyaya ve insanlara karşı açıkları kapatmalı birbirlerini yüceltmelidir. Aile olmak, aynı evi paylaşmak, hayat arkadaşı olmak bunu gerektirir. Günümüzde eşler birbirlerinin kuyularını kazmaya başlıyor. Bir arkadaşı geldiği zaman maalesef anlatılmaması gereken tüm mahrem sırlar arkadaşlarla paylaşılıyor. Bir çok kadın arkadaşının dolduruşuna gelip eşine çemkirip ona dünyayı zindan edebiliyor. Eşler arasında yaşananlar kesinlikle üçüncü bir şahısa anlatılmaması gerekir. Aile sırlarına sadık kalınmalıdır. Birbirini tamamlamayan eşler birbirini yaralar. Bu anlamda kenetlenmek bir olmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir