Evde Kimin Sözü Geçmeli

Aşk evlilikle taçlanır. Evlilik öncesi sen benim hayatımın anlamısın, sensiz yaşayamam, sen benim yaşam merkezimsin sözleri evlendikten sonra değişmeye başlar. Bütün önemli işlere artık tek başına karar verilir. Eşe danışarak iş yapmak kişinin imajını zedeler. Ben layt erkek miyim sözleri ile kişi tek başına karar vermenin ne kadar doğru olduğuna dem vurur.

Evde çiftler arasında yaşanan gerginliklerin ve kavgaların temel nedeni çiftlerin başına buyruk hareket etmesidir. Fikri alınmayan taraf kendini değersiz ve önemsiz hissetmeye başlar. Yavaş yavaş içinden isyan bayraklarını çekmeye hazırlanır. Bu yüzden kararlar birlikte alınmalıdır.

Evde kimin sözü geçmeli sorusuna verilecek en güzel cevap evde en olgun kim düşünüyorsa onun sözü geçmelidir olacaktır. Bir insanın her konuda olgun düşünmesi beklenemez. Bu yüzden karşı tarafın fikri mutlaka alınmalıdır. Mutlaka tecrübeli ve deneyimli kişilerin fikri alınmalıdır. İstişare yapılmadan alınan her karar sonunda pişmanlıkların kapısını açar.

Eşinizi mutlu ve onure etmenin en güzel yolu onu önemsediğinizi ona hissettirmektir. Bunu sağlamanın en güzel yolu da hayata ilişkin alınan kararlara onu da ortak etmenizdir. Böylece olumsuz bir durumda size yüklenmesini engellemiş olursunuz. Ben böyle olacağını sana önceden söylemiştim, benim fikrimi almazsan böyle olur söylenmelerinin de önüne geçmiş olursunuz. Her konuda olmasa da alınan kararların iki tarafı da etkileyeceği durumlarda karşılıklı konuşup anlaşarak karara varmak en doğru adım olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir