Karın Ağrısı ve Tedavisi

Midemiz karın boşluğunda yer alır. Karın ağrısı genelde mide ağrısı ile birleşir. Karın boşluğunda yer alan organlarda görülen rahatsızlıkların acısı karnımıza vurur. Bu yüzden karın ağrısının bir çok sebebi olabilir. Karın boşluğunda mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi, pankreas, dalak, böbrekler, idrar torbası bulunur. Bu organlarda ki rahatsızlıklar karın ağrısına neden olur.

Karın ağrısı kendisini yavaş yavaş gösteren bir rahatsızlıktır. Ağrı ile birlikte kişide bulantılar kusma ishal ve yüksek ateş görülebilir. Kısa sürede geçmeyen karın ağrısı durumunda kişi mutlaka uzman doktora danışmalıdır. Doktora danışmadan ilaç almak oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Hazımsızlık ve yemeklerin neden olduğu karın ağrısı için 4 bardak su içine 10 gram tarçın konulup karışım kaynatılır. Kaynayan karışım 1 çay bardağı içilir. Bu işlem yemeklerden sonra yapılması yemeklerin hazımını ve sindirimini kolaylaştırır.

Karın ağrısını gidermek için denenmemiş ve test edilmemiş beslenme tekniklerinden uzak durmanızı tavsiye ederim. Ciddi sağlık sorunları yaşamamak adına mutlaka doktora gitmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir