Mide Sarkması ve Tedavisi

Mide Sarkması ve Tedavisiİnsan vücudunun en önemli organlarından birisi hiç kuşkusuz midemizdir.Vücudumuzun enerji ihtiyacını karşılamak için beslenmemiz gerekir. Besinlerin enerjiye dönüştürüldüğü merkez midemizdir. Hayati önem taşıyan midemizin sağlığına oldukça dikkat etmeliyiz.

Midede haddinden fazla gaz ve ağrının olması durumunda mide sarkması görülür. Kişide büyük iştahsızlık görülür. Mide kaslarının zayıflaması sonunda midenin bulunduğu yerden aşağı sarkması durumudur. Hasta mide ağrısından şikayet eder.

Mide sarkmasında ilk tedavi midedeki gaz ve asit fazlalığı tedavi edilmelidir. Gaz ve asit giderici ilaçlar uzman doktorlar tarafından reçete ile verilir. Sık sık yemek yemek mide sarkmasını arttırır. Bu anlamda yemekleri belirli saatlerde düzenli olarak ayarlamamız gerekir.

Mide sarkması için 4 bardak suya 2 avuç kepek ekmekle 1 avuç beyaz kil konulup lapa haline gelinceye kadar kaynatılır. Karışım temiz bir bez içine konup midenin üstüne konur. Bu işlem yatmadan önce her gün yarım saat öncesi konur. Mide sarkmasının önüne bu tavsiye ile geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir