Yiyerek Kilo Vermek

Zayıflamak insanoğlu için hep bir zülüm hep bir sıkıntı olmuştur. Ne yaparsanız yapın kilo veremiyor musunuz? Kilo vermek istiyor ama yemenizden içmenizden kısmak istemiyor musunuz? Yazı dizimizi dikkatlice okuyun. Yazı dizimiz sizin için hazırlandı. Yiyerek kilo vermek isteyenler dikkatle yazı dizimizi okusun. Yiyerek size kilo verdirecek besin gurupları şunlardır:
1- Kuruyemiş: Yüksek kalori içeren besin guruplarıdır. O yüzden çok kontrollü bir şekilde tüketilmesi gerekir. Diyet uzmanları bir miktar kuruyemişin diyet listesinde yer alması gerektiği konusunda hem fikir olmuşlardır. Kuruyemişlerden özellikle badem ve ceviz içerdiği alfa linolenik asit yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Günde 10-15 adet ceviz badem karışımı tüketmelisiniz.
2- Yumurta: Lezzetli ve doyurucu bir besindir. Kahvaltıda yumurta bütün diyetisyenlerin öneri listesinde yer alır. Yumurtalar protein deposudur. Sindirilmesi zaman alır. Sindiriminin uzun sürmesi kişiye tokluk hissi verir. Bu durum kişinin aşırı beslenmesine engel olur.
3- Yoğurt: Süt ürünleri diyetisyenlerin uzak durmanız gereken ürünler gurubunda yer alsa da aynı şeyi yoğurt için söylemek doğru olmaz. Günde 2 porsiyon yoğurt kilo kaybına yardımcı olur. Yoğurt içerdiği yoğun kalsiyumla yağ yakmanıza büyük destek olacaktır.
4- Balık: Omega 3 bakımından zengin olan balık hafif olması bakımından oldukça besleyici bir gıdadır. Diyetisyenler mutlaka balık tüketilmesi gerektiğini söyler. Omega 3 asitleri insülin hassaslığını arttırıp kas kütlelerinin artmasına neden olur. Kas kütlelerinizin artması yağ yakım sürecinizi hızlandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir